Prestiżowe programy i kwalifikacje profesjonalnesą kluczem do sukcesu zawodowego, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę nieustannie i bardzo szybko rozwijający się rynek krajowy czy globalny. Do jednych z najbardziej znanych i cenionych kwalifikacji zaliczyć można CGMA (Chartered Global Management Accountant) – międzynarodowy tytuł zawodowy w obszarze rachunkowości zarządczej oraz finansów. Program ten ceniony jest głównie w obszarze rachunkowości zarządczej oraz finansów. Jeśli marzysz o karierze w tej branży, koniecznie zainteresuj się certyfikatem.
Program CGMA na uczelni – jak to wygląda od kuchni?
CGMA to wyjątkowy program będący owocem współpracy AICPA & CIMA z wiodącymi uczelniami w Polsce. Celem tej współpracy jest integracja międzynarodowych standardów związanych z rachunkowością zarządczą, co odbywać się ma już na etapie studiowania. Uczestnictwo w tym programie jest gwarancją zdobycia potrzebnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, które są cenione przez pracodawców na całym świecie. Program realizowany jest w ramach niektórych kursów na uczelni. Studenci kończący program mogą uzyskać zwolnienia z niektórych egzaminów CGMA.
Jednym z nich jest tak zwany Poziom Certyfikatu. Gwarantuje wiedzę o prowadzeniu przedsiębiorstwa w sferze rachunkowości, finansów, ale też w kwestiach zależności między potrzebami współczesnej działalności gospodarczej a obszarami rachunkowości. Zaliczenie tego poziomu pozwala studentowi uzyskać CGMA Certificate in Business Accounting (Cert BA).
Poziom operacyjny z kolei obejmuje zagadnienia ściśle związane z przygotowywaniem informacji potrzebnych w rachunkowości, sprawozdań finansowych, a także z korzystaniem z odpowiednich narzędzi wykorzystywanych w rachunkowości zarządczej.
Jakie korzyści płyną z programu CGMA oraz ile on kosztuje?
Studenci, którzy zdecydują się na skorzystanie z programu CGMA na uczelni, mogą cieszyć się niemałą przewagą na rynku pracy już po ukończeniu edukacji. Otrzymane certyfikaty potwierdzają kluczowe kompetencje w rachunkowości zarządczej i stanowią ważny etap na ścieżce CGMA. To międzynarodowe możliwości, z których warto skorzystać.
Jeśli chodzi o opłaty, student musi uiścić opłatę rejestracyjną wynoszącą 99 funtów. W jej skład wchodzi opłata za rejestrację, zwolnienie z niektórych egzaminów, a także roczna subskrypcja oraz dostęp do podręcznika elektronicznego. Dodatkowo pobierane są opłaty egzaminacyjne w wysokości 106 funtów (BA2) oraz 231 funty (Operational Case Study Exam).