4/5 - (1 vote)

Przyjechałeś do Polski i chcesz nauczyć się języka polskiego? W poniższym wpisie znajdziesz informacje, na co zwrócić uwagę wybierając kurs dla cudzoziemców.

Jak wyglądają kursy języka polskiego?

Od lat uważa się, że nauka języka polskiego nie należy do najłatwiejszych. Takie kursy warto, aby były prowadzone z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych. Co ważne kurs języka polskiego dla cudzoziemców może być prowadzony stacjonarnie lub zdalnie. Zajęcia odbywają się najczęściej raz lub dwa razy w tygodniu.

Zajęcia dla obcokrajowców można podzielić na kilka kategorii m.in:

  • kursy dla obcokrajowców na poziomach A1 do C2 odbywające się w grupach od 2 do 6 osób,
  • zajęcia przygotowujące do egzaminu certyfikującego,
  • zajęcia prowadzone w kontekście kursu bankowego.

Niektóre kursy przygotowujące dla cudzoziemców zawierają zajęcia z kultury polskiej, czy naukę typowego dla danej grupy osób słownictwa. Kształcenie może odbywać się w grupie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najczęściej naukę języka polskiego dla obcokrajowców dzieli się na dwa semestry. Intensywny kurs języka polskiego może trwać krócej.

Po tak intensywnym kursie można przystąpić np. do egzaminu certyfikatowego. Egzamin najczęściej ma formę pisemną oraz część ustną.

Gdzie znaleźć kurs języka polskiego dla cudzoziemców?

Aby cudzoziemncy rozpoczęli kurs języka polskiego jako obcego, warto wybrać dobrą szkołę językową. W zakresie nauczania języka polskiego specjalizuje się wiele placówek. Warto jednak znaleźć tą z dobrymi opiniami oraz doświadczonymi lektorami, native speakerami. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, ale i bardziej zaawansowanych, które chcą pogłębić swoją wiedzę.

Kursanci uczący się języka polskiego powinni zwrócić uwagę na lektorów z Polski. Często pierwsza lekcja kursu dla kandydatów, czy studentów jest darmowa.

Przeczytaj również:  Odkrywając nowoczesność: Internet Radiowy AirMax we Wrocławiu Starym Mieście

Szkoła języka polskiego powinna uczyć komunikacji, być efektywna w przypadku każdej z lekcji oraz konsekwentnie realizować przez uczniów zamierzone cele językowe. W przypadku nauki języka należy można spokojnie osiągnąć sukces i swobodnie posługiwać się językiem polskim zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Szkołą języka obcego – polskiego, który spełnia te warunki jest np. Start Polish. Szkoła jest na rynku w Polsce od prawie 20 lat.

Przykładowy cennik za kurs, który ma przygotować na egzamin to około 6000 złotych za 60 godzin zajęć.

Czy uważacie, że język polski jest trudnym językiem dla obcokrajowców? Jak myślicie, ile czasu potrzeba do pełnej znajomości języka polskiego?